HEMEN ARA WHATSAPP
HİZMETLERİMİZ

Kombi Tesisat Temizleme

Kombi Tesisat Temizleme

Kombi, ısıtma ve sıcak su ihtiyacını gidermek için, ev veya işyeri gibi kapalı alanlara göre tasarlanmış cihazlara verilen isimdir. Bu kadar çok tercih edilme nedeni, eski tip ısıtıcılara göre daha küçük olması sebebiyle az yer tutup duvara monte edilebilmesidir. Farklı pek çok kombi çeşidi bulunur ve insan hayatını kolaylaştırıcı bir rol oynar. Peki, birçok evde kullanılan kombilerin temizliği nasıl olmalıdır? Kombi tesisat temizleme gerekli midir? Kombi bakımı hakkında pek çok asılsız bilgi mevcuttur. Kombi tesisat temizliği yapılmasının gerekli olmadığı bilgisi de bunlardan biridir. Kombi tesisatında, kir, çamur, çeper gibi maddelerin birikmesi nedeniyle temizlenmeleri elzemdir. Ve bu temizlik alanında ehil kişilerce yapılmalıdır.

Kombi Bakımı Yapılmazsa Ne Olur?

Kombi tesisat temizleme
, yılda bir kez işin uzmanı tarafından yapılması gereken bir eylemdir. Bu eylem sadece iç temizlik anlamına gelmemektedir. Bakım sırasında, var olan arızalar ve hatta ileride oluşması muhtemel arızalar da tespit edilebilmektedir. Bu sebeple evde kendiniz uğraşmamalı.İşi uzmanına devretmelisiniz. Kombi tesisat temizliği yapılmadığı takdirde ne gibi sorunlarla karşılaşılır? Kombiniz sürekli sorun çıkarır, beklediğiniz ısı iletimini sağlayamazsınız. Kombi tüm kapasitesiyle çalışamadığından, tasarruf yapmak zorlaşır. Kombinizin kullanım süresi temizlik yapılmadığı takdirde kısalır ve vaktinden önce değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Saydığımız sebepler ışığında, bu uygulamanın her kombi kullanıcısı tarafından işin uzmanlarına devredilerek yaptırılması zaruridir.

Kombi Bakımı Nasıl Yapılır?

Evinizde, kendi kendinize yapamayacağınız bu işlem için özel makineler kullanılmakta ve bilenlerce büyük bir dikkatle yapılmaktadır. Kombi tesisat temizleme işleminde öncelikle sıcak su ve kaloriferin hali ve su sızdırıp sızdırmadığı kontrol edilir. Ardından kombinin içi açılır ve içerisindeki kirli su dışarı atılır. Yanma odasının içerisindeki toz ve pislik temizlenir. Brülör sökülerek gözenekler fırça yardımıyla temizlendikten sonra fan test edilir. Eğer fanda ses varsa su ve fırçayla sorun halledilir. Sonrasında bu temizlikten kalorifer dönüş filtresi de geçer. Yani kombinin tümü detaylı bir temizlikten geçmektedir. En son olarak sökülmüş parçalar yerine takılarak kombinin suyu doldurulur ve son kontroller yapıldıktan sonra kombi kullanıma hazır duruma gelir.

logo
Serçeönü Mahallesi Türkay Sokak No:4/C Kocasinan KAYSERİ
Designed_by İsmail ATİK