HEMEN ARA WHATSAPP
HİZMETLERİMİZ

Kayseri Kombi Yedek Parça

Kombinizin uzun ömürlü olmasını istiyorsanız yıllık kombi bakımını yaptırmanız gerekmektedir. Sağlığınız ve ekonomik durumunuz için bu bakımları aksatmadan ve uzmanlarına yaptırmanız lazım gelmektedir. Ancak bazı durumlarda herkes aynı düşünmüyor ve aynı önlemi alamıyor. Bunun sonucunda birtakım problemlerin ortaya çıkması da kaçınılmaz olmaktadır. Bazen de önlem alınsa bile ömrünü tamamlamış kombi çalışmayı bırakabiliyor. Bu ve benzeri durumlarda genel olarak yapılması gereken şey, eğer kombi tekrar çalışamayacak kadar kötü durumda değil ise bozulan parçalarını yenilemek olacaktır. Bu yenileme işlemi yedek parçalarla ile olmaktadır. Kayseri kombi yedek parça bu konuda başvurulması uygun bir yer olacaktır. Yedek parça seçiminde dikkatli olmak ve orijinal olanı almak önemli bir yer tutar.

Kombi Yedek Parçalarından Bazıları

Yedek parça, kelime anlamıyla bozulan bir makinenin arızalı kısmının değiştirilmesinde kullanılan parça manasına gelmektedir. Kayseri kombi yedek parçabu işte önemli bir yer tutmaktadır. Peki kombi yedek parçaları ve görevleri nelerdir?

· Pompa
· Fan
· Gaz Valfı
· Ana Eşanjör
· Sıcak Su Eşanjörü
· Basınç Anahtarı
· Üç Yollu Vana
· Akış Şalteri Üç Yollu Swich
· Prosestat
· Limit Termostat

Bazı Kombi Yedek Parçalarının Görevleri

· Pompa: Eşanjörde ısınan suyun tüm sistemde dolaşmasını sağlar.

· Fan: Yanma odasına oksijen sağlamak ve atık gazı bacadan dışarı salar.

· Gaz Valfı: Gaz miktarını ayarlar, sistemin ihtiyacı kadar olan gazı brülöre gönderir.

· Ana Eşanjör: Suyun ısınmasını sağlayan parçadır.

· Sıcak Su Eşanjörü: Musluk suyunun ısındığı parçadır.

· Basınç Anahtarı: Elektronik karta cihazda 1 barın üzerinde suyun olup olmadığını haber verir.

· Üç Yollu Vana: İki görevi vardır. Isınan suyun yönünü belirler. Kalorifer çalışır durumdayken ısınan suyun yalnızca peteklere gitmesini sağlar.

· Akış Şalteri Üç Yollu Swich Görevi: Sıcak su açıldığında elektronik karta haber göndererek sistemin sadece sıcak su için çalışmasını sağlar.

· Prosestat Görevi: Fanın çalışıp çalışmadığını, bacının çekip çekmediğini elektronik karta bildirir.

· Limit Termostat Görevi: Suyun sıcaklığı aşırı yükselirse parçalar zarar görmesin diye sistemi durdurur.

Yukarıda bazı görevlerini saydığımız bu parçaların sorun çıkarması halinde değiştirilmesi gerekir. Kayseri kombi yedek parça değişim için başvurulması gereken bir adrestir.

Aysu Teknik kombi yedek parça olarak bütün markaların yedek parçalarını firmamızdan temin edebilirsiniz.Fan motoru.Sirkülasyon pompası.Ana kart.Su doldurma muslukları.Su akış anahtarları.Genleşme tankları.Sensör çeşitleri.Plaka eşanjör.Emniyet ventilleri.Üç yollu vana tamir takımları.Oda termostat çeşitleri.Hava akış anahtarları.Manometre çeşitleri ve daha fazlası...

logo
Serçeönü Mahallesi Türkay Sokak No:4/C Kocasinan KAYSERİ
Designed_by İsmail ATİK